نوبت دهی اینترنتی

تاریخچه  بیمارستان
 بیمارستان شهید فهمیده در منطقه عباسی تقاطع پل هلال احمر و نواب در جنوب غربی تهران واقع شده است. این مرکز در سال ۱۳۳۰  جهت استفاده در امور درمانی وقف شد که درابتدا به عنوان درمانگاه فعالیت داشته و سپس به عنوان بیمارستان تخصصی کودکان فعالیت خود را ادامه داده است. در سالهای قبل از انقلاب این بیمارستان توسط سازمان شیر خورشید اداره می شد که بعد از انقلاب ابتدا توسط سازمان هلال احمر و سپس بهداری استان تهران اداره می گردید در حال حاضر این مرکز درمانی با تعرفه های دولتی زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی ایران مشغول فعالیت میباشد. این بیمارستان مرکز تخصصی کودکان و نوزادان و تنها مرکز تخصصی در جنوب تهران است که از شهرستان های جنوب و جنوب غربی استان تهران نیز جهت خدمات دهی به این مرکز مراجعه می نمایند.
بیمارستان در ابتدا به عنوان ساختمان مسکونی بوده و در حال حاضر بعد از حدود ۷۰ سال طی بازسازی های مکرر به عنوان بیمارستان به بیماران عزیز منطقه خدمت رسانی می کند ولی متاسفانه از نظر زیر بنایی و تاسیسات استانداردهای بیمارستانی را دارا نمی باشد.لذا نیاز به ساخت بیمارستان جایگزین استاندارد ضروری است. به همین منظور با توجه به محدودیت شدید فضای فیزیکی و افزایش مراجعه مددجویان و عوامل فوق الذکر مجوز ساخت بیمارستان ۱۶۰ تختخوابی جایگزین توسط هیئت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی ایران صادر گردیده است. 

در حال حاضر سایت افزایش فضای اورژانس و درمانگاه تخصصی در حال اجرااست و امید است که در آینده با ساخت بیمارستان جایگزین خدمات به نحو احسنت ارائه گردد. 
معرفی بیمارستان:
این مرکز شامل کلینیک تخصصی کودکان به صورت ۲۴ ساعته می باشد که روزانه شش متخصص کودکان و فوق تخصص های کودکان در حال خدمت رسانی به بیماران می باشند. شماره تماس بیمارستان ۵۵۴۰۴۳۳۰
بخش های بستری مرکز
بخش اورژانس: بخش اورژانس دارای ۷ تخت فعال و ۴ تخت بستری اورژانس می باشد. مراجعین در بدو ورود پس از تریاژ و ویزیت توسط پزشک متخصص یا فوق تخصص چنانچه نیاز به بستری شدن داشته باشند، اقدامات اولیه درمان در این بخش انجام شده و در صورت نیاز به ادامه درمان به سایر بخش های بیمارستان و یا مراکز درمانی دیگر ارجاع داده خواهد شد.
بخش اطفال۱و۲: بخش اطفال ۱ دارای ۳۰ تخت فعال و بخش اطفال ۲ دارای ۲۰ تخت فعال که مراجعین این بخش ها کودکان یک ماهه الی دوازده ساله می باشند.چنانچه بیمار مبتلا به گاستروانتریت، پنومونی ، تب و تشنج، کهیر ، فاویسم، سلولیت، فارنژیت و .. باشد در این بخش ها بستری و درمان می گردد.
بخش نوزادان: این بخش دارای ۱۰ تخت فعال که مراجعین این بخش نوزادان یک روز الی ۳۰ روز می باشند.چنانچه نوزاد مبتلا به زردی ، sepsis ( بیماری که شامل علائم تب، اسهال شدید ، نخوردن شیر ، سرفه و خس خس سینه است ) و.... باشد در این بخش بستری و درمان می گردد.
کلینیک  و پاراکلینیک
کلینیک فوق تخصص آسم و آلرژی

کلینیک فوق تخصصی نفرولوژی 

کلینیک فوق تخصصی غدد و متابولیسم

کلینیک فوق تخصصی نوزادان

کلینیک فوق تخصصی مغز و اعصاب

کلینیک فوق تخصص ریه

کلینیک فوق تخصص گوارش

کلینیک تغذیه

کلینیک رایگان شیرمادر

واحدهای پاراکلینیکی :

  • رادیولوژی و سونوگرافی به صورت 24 ساعته (سونوگرافی با وقت قبلی)
  • آزمایشگاه تخصصی به صورت 24 ساعته
  • واحد نوار مغز با وقت قبلی 
  • داروخانه شبانه روزی
Template settings